Vuoden 2021 joulunäytökset tanssitaan Tikkurilan Lukion tiloissa Valkoisenlähteentie 53, 01370 Vantaa yhteistyössä Tanssikeskus Footlightin kanssa.
Näytökset tanssitaan:
Liput näytöksiin tulevat myyntiin maanantaina 15.11.2021.
Paikalle mahtuu 300 katsojaa / näytös. Näytökset myös striimataan eli etänäkin näytöstämme voi seurata.
Lippujen hinnat ovat:
Liput voit ostaa verkkokaupastamme LINKKI VERKKOKAUPPAAN, joka avautuu 15.11.2021 Klo 10. Ostetut liput voi noutaa ennakkoon Footlightin Mannerheimintien toimistolta Helsingistä. Mikäli niitä ei halua noutaa ennakkoon, ne saa esityspaikalta. Lipunmyynti avautuu molempina päivinä esityspaikalla klo 11. Lipuilla ei ole vaihto- tai palautusoikeutta.
Kartta esityspaikalle:
(yleisillä kätevimmin pääsee paikallisjunalla Tikkurilaan tai Hiekkaharjuun, ja siitä kävellen, pihassa myös parkkipaikkoja autoille):
Kenraaliharjoitukset ke 15.12. - su 19.12.2021 (päivitetty 13.12.2021)
Kenraaliharjoitukset | Näytöksissä | Tanssin nimi | Opettaja/Koreografi |
Ke 18.25-18.40 | su 15 | Let it Snow! | Anjala Satu |
Ke 18.25-18.40 | su 13 | Sweet Pea | Anjala Satu |
To 19.45-20.30 | la 13 | Alice in Wonderland | Antonio Reine |
To 19.45-20.30 | la 13, la 19 | Orphans | Antonio Reine |
Ei kenraalia | la 16 | In Summer | Antonio Reine |
To 19.45-20.30 | la 16 | Kissatanssi | Antonio Reine |
To 19.45-20.30 | la 16, su 15 | Orphans | Antonio Reine |
To 19.45-20.30 | la 19 | Alice in Wonderland | Antonio Reine |
To 19.45-20.30 | la 19 | Be Careful | Antonio Reine |
To 19.45-20.30 | su 13 | Snowstorm | Antonio Reine |
To 19.45-20.30 | su 13, su 18 | Orphans | Antonio Reine |
Su 14.30-14.40 | su 15 | A Dream Is A Wish Your Heart Makes | Antonio Reine |
To 17.00-17.50 | la 13 | Dance with me | Hentunen Ida |
To 17.00-17.50 | la 13 | Lumihiutaleiden tanssi | Hentunen Ida |
To 17.00-17.50 | la 13 | RIVER | Hentunen Ida |
To 17.00-17.50 | la 16 | Just dance | Hentunen Ida |
To 17.00-17.50 | la 16 | MIND | Hentunen Ida |
To 17.00-17.50 | la 16 | US | Hentunen Ida |
To 18.40-19.45 | la 16, su 13 | Overthought | Hentunen Ida |
To 18.40-19.45 | la 19 | Blue Banister | Hentunen Ida |
To 18.40-19.45 | la 19 | MIND | Hentunen Ida |
To 17.00-17.50 | la 19 | US | Hentunen Ida |
Su 11.45-12.00 | su 13 | US | Hentunen Ida |
Su 11.45-12.00 | su 15 | Dance with me | Hentunen Ida |
To 18.40-19.45 | su 18 | Just dance | Hentunen Ida |
To 18.40-19.45 | su 18 | MIND | Hentunen Ida |
To 18.40-19.45 | su 18 | Tonttujen tanssi | Hentunen Ida |
La 09.00-10.05 | la 13, la 19 | Guardians | Hettithantari Sathis |
La 09.00-10.05 | la 13, la 19 | Space | Hettithantari Sathis |
La 09.00-10.05 | la 16, su 18 | Guardians | Hettithantari Sathis |
La 09.00-10.05 | la 16, su 18 | Increase | Hettithantari Sathis |
La 09.00-10.05 | la 19 | Direction | Hettithantari Sathis |
La 09.00-10.05 | su 15 | Growing | Hettithantari Sathis |
La 10.05-10.30 | la 13 | Marsipaani | Jokimies Anni |
La 10.05-10.30 | la 16, su 18 | Petite Suite | Jokimies Anni |
La 18.00-18.15 | la 19 | Variaatio baletista Paquita | Jokimies Anni |
La 18.00-18.15 | la 19 | Variaatio baletista Prinsessa Ruusunen | Jokimies Anni |
Su 09.40-10.10 | su 15 | Joulutehtaalla | Jokimies Anni |
Su 09.40-10.10 | su 15 | Polichinelles | Jokimies Anni |
Su 09.40-10.10 | su 18 | Joulutehtaalla | Jokimies Anni |
La 11.40-11.50 | la 13 | Better when I'm dancing | Karrenberg Felicia |
Su 14.20-14.30 | su 15 | Fire | Karrenberg Felicia |
Ei kenraalia | su 18 | Olen vain minä | Kela Oskari |
Su 10.10-10.40 | su 13 | Tanssi neljälle / Pas de Quatre | Kraft Eerika |
Su 10.10-10.40 | su 15 | Pizzicato | Kraft Eerika |
Su 10.10-10.40 | su 15 | Soittorasia | Kraft Eerika |
Su 17.10-17.20 | su 18 | Tähdet | Kraft Eerika |
La 10.30-10.40 | la 13 | Girls ain't nothing but trouble | Lepoaho Sanna |
Ei kenraalia | su 13 | Moi Smurffiina | Lepoaho Sanna |
Ei kenraalia | su 15 | Leijonan metsästys | Lepoaho Sanna |
La 10.40-10.50 | la 16 | 'bout to lose it | Mäkelä Annika |
La 10.50-11.40 | la 13 | X | Mäkelä Ida |
La 10.50-11.40 | la 13, su 13 | Drag me into the night | Mäkelä Ida |
La 10.50-11.40 | la 16 | Jouluvalssi | Mäkelä Ida |
La 10.50-11.40 | la 16 | We two | Mäkelä Ida |
La 10.50-11.40 | su 15 | Joulutähdet | Mäkelä Ida |
La 10.50-11.40 | su 15 | We together! | Mäkelä Ida |
La 10.50-11.40 | su 18 | Kimallus | Mäkelä Ida |
La 10.50-11.40 | su 18 | Ystävät | Mäkelä Ida |
Pe 17.00-18.50 | la 19 | White Dress | Kilpeläinen Ada/ Mäyrä Anne |
Pe 17.10-18.50 | la 13 | Kaamos | Mäyrä Anne |
Pe 17.10-18.50 | la 13 | Koiraräppi | Mäyrä Anne |
Pe 17.10-18.50 | la 13 | Re-mix | Mäyrä Anne |
Pe 17.10-18.50 | la 13, la 19 | Up, up, up | Mäyrä Anne |
Pe 17.10-18.50 | la 13, la 19 | Usvan tyttäret | Mäyrä Anne |
Pe 17.10-18.50 | la 13, su 15 | Tee työtäs laulellen | Mäyrä Anne |
Pe 17.10-18.50 | la 13, su 15 | Words | Mäyrä Anne |
Pe 17.10-18.50 | la 19 | Makeat Mustekalat | Mäyrä Anne |
Pe 17.10-18.50 | la 19, su 18 | Earth | Mäyrä Anne |
Pe 17.10-18.50 | su 13 | Re-mix | Mäyrä Anne |
Pe 17.10-18.50 | su 13 | Sunshine | Mäyrä Anne |
Pe 17.10-18.50 | su 15 | Lupaan | Mäyrä Anne |
To 17.50-18.40 | la 13, la 19 | Maneater | Nenonen Teija |
To 17.50-18.40 | la 13, su 15 | Endless Inside | Nenonen Teija |
To 17.50-18.40 | la 16 | Fly Away | Nenonen Teija |
To 17.50-18.40 | la 16 | Stars | Nenonen Teija |
To 17.50-18.40 | la 16 | TKN | Nenonen Teija |
To 17.50-18.40 | la 16, su 15 | Goldwing | Nenonen Teija |
To 17.50-18.40 | la 16, su 18 | Endless Inside | Nenonen Teija |
To 17.50-18.40 | la 19, su 18 | Partition | Nenonen Teija |
Su 10.40-11.20 | su 13 | Who's There? | Nenonen Teija |
Su 10.40-11.20 | su 13, su 18 | Barrio | Nenonen Teija |
Su 10.40-11.20 | su 15 | Who's There? | Nenonen Teija |
Su 10.40-11.20 | su 18 | Oikeiden luona | Nenonen Teija |
Su 10.40-11.20 | su 18 | Womanizer | Nenonen Teija |
Ei kenraalia | la 16 | Lumilei | Paakkanen Saana/Käki Eevi |
La 11.50-12.05 | la 19 | Can your friends do this? | Paakkanen Saana/Käki Eevi |
Ei kenraalia | la 19 | Nuorten lumiukkojen mietteitä | Paakkanen Saana/Käki Eevi |
La 11.50-12.05 | su 13 | Yllätysvieraita | Paakkanen Saana/Käki Eevi |
Ei kenraalia | la 16 | Tanssivat kissat | Patronen Tanja |
Ei kenraalia | su 15 | Revontulet | Patronen Tanja |
Su 17.00-17.10 | su 18 | Karkkiprinsessat | Patronen Tanja |
Ke 18.00-18.25 | la 16 | Leijonat | Savela Marianna |
Ke 18.00-18.25 | la 16 | Maalaistytöt | Savela Marianna |
Ke 18.00-18.25 | su 13 | Juhlan tunnelmaa | Savela Marianna |
Pe 19.20-19.30 | la 13 | Wink and a smile | Schorin-Keltto Taina |
Pe 19.00-19.10 | la 13, su 15 | 42nd street | Schorin-Keltto Taina |
Pe 19.30-19.40 | la 16 | Rytmissä, rytmissä | Schorin-Keltto Taina |
Pe 19.40-19.50 | su 13 | Joulumafia | Schorin-Keltto Taina |
Pe 19.10-19.20 | su 13 | Pöytä on katettu! | Schorin-Keltto Taina |
Pe 19.50-20.00 | su 15 | Bye Bye Blues | Schorin-Keltto Taina |
Pe 20.00-20.10 | su 15, su 18 | Jiggaillaan | Schorin-Keltto Taina |
Pe 20.20-20.30 | la 16 | Hit that Jive Jack | Schorin-Keltto Taina/Goodman Mark |
Pe 20.10-20.20 | la 19, su 18 | Play Piano Play | Schorin-Keltto Taina/Nelsson Miriam |
Pe 18.50-18.55 | la 19, su 18 | Zodiak | Schorin-Keltto Taina/Reed Robert |
Pe 18.55-19.00 | su 15 | Zodiak | Schorin-Keltto Taina/Reed Robert |
Su 17.20-17.30 | su 18 | Fiction | Shirazi Shervin |
Ke 20.10-20.45 | su 15 | Dazzling | Snellman Ella |
Ke 20.10-20.45 | su 18 | Kiss | Snellman Ella |
Ke 20.10-20.45 | su 18 | No one knows me | Snellman Ella |
Pe 20.30-20.40 | la 19 | The Blackbird | Yliperttula Oona |
Pe 20.40-20.50 | su 15 | Slip Jig | Yliperttula Oona |
Ohjelma la 18.12.2021 klo 13
Tanssin nimi | Opettaja | Taso ja ikäryhmä | |
1 | Usvan tyttäret | Mäyrä Anne | Sunlight |
2 | Lumihiutaleiden tanssi | Hentunen Ida | Lastentanssi 3-4v. |
3 | Wink and a smile | Schorin-Keltto Taina | Lapset 2 |
4 | Better when I'm dancing | Karrenberg Felicia | Lasten Show 5-6v. |
5 | Girls ain't nothing but trouble | Lepoaho Sanna | Perustaso, Lapset 1-2 |
6 | Orphans | Antonio Reine | Kisaryhmä |
7 | Words | Mäyrä Anne | Twilight |
8 | Koiraräppi | Mäyrä Anne | Lasten Show 3-4v. |
9 | Dance with me | Hentunen Ida | Alkeet 2 Lapset 1-2 |
10 | Up, up, up | Mäyrä Anne | Daylight |
11 | Space | Hettithantari Sathis | Lia's solo |
12 | Marsipaani | Jokimies Anni | Perustaso Lapset 1-2 |
Väliaika | |||
13 | Endless Inside | Nenonen Teija | Kisaryhmä |
14 | RIVER | Hentunen Ida | Perustaso Lapset 2-Nuoret 1 |
15 | 42nd street | Schorin-Keltto Taina | Lapset 1-Lapset2 |
16 | Alice in Wonderland | Antonio Reine | Perustaso Lapset 1-2 |
17 | Guardians | Hettithantari Sathis | Kerttu, Ada, Elsi |
18 | Re-mix | Mäyrä Anne | Alkeet 2 Lapset 1-2 |
19 | Drag me into the night | Mäkelä Ida | Daylight |
20 | X | Mäkelä Ida | Alkeet 2 Lapset 2-Nuoret 1 |
21 | Tee työtäs laulellen | Mäyrä Anne | Starlight |
22 | Kaamos | Mäyrä Anne | J1 Lapset 2 |
23 | Maneater | Nenonen Teija | Open & Perustaso Nuoret 1-Aikuiset |
Ohjelma la 18.12.2021 klo 16
Tanssin nimi | Opettaja | Taso ja ikäryhmä | |
1 | Orphans | Antonio Reine | Kisaryhmä |
2 | Maalaistytöt | Savela Marianna | Alkeet 2 Lapset 1-2 |
3 | Just dance | Hentunen Ida | Lastentanssi 5-6v. |
4 | We two | Mäkelä Ida | Perustaso Lapset 1-2 |
5 | TKN | Nenonen Teija | J1 Lapset 2-Nuoret 1 |
6 | In Summer | Antonio Reine | Lastentanssi 3-4v. |
7 | Rytmissä, rytmissä | Schorin-Keltto Taina | Lapset 1-Lapset 2 |
8 | Lumilei | Paakkanen Saana/Käki Eevi | Lastentanssi 3-4v. |
9 | MIND | Hentunen Ida | Perustaso Nuoret 1-2 |
10 | Kissatanssi | Antonio Reine | Alkeet 1 Lapset 1-2 |
11 | Goldwing | Nenonen Teija | Starlight |
12 | US | Hentunen Ida | Alkeet 1 Nuoret 1-Aikuiset |
13 | Overthought | Hentunen Ida | Twilight |
Väliaika | |||
14 | Petite Suite | Jokimies Anni | Jatko 1 Lapset 2-Nuoret 1 |
15 | 'bout to lose it | Mäkelä Annika | Perustaso Nuoret 1-Aikuiset |
16 | Tanssivat kissat | Patronen Tanja | Lastentanssi 3-4v. |
17 | Jouluvalssi | Mäkelä Ida | Perustaso Nuoret 1-Aikuiset |
18 | Increase | Hettithantari Sathis | Alkeet 1 Lapset 1-2 ja Pt+Open Nuoret 1-Aikuiset |
19 | Endless Inside | Nenonen Teija | Kisaryhmä |
20 | Fly Away | Nenonen Teija | Alkeet 1 Lapset 1 |
21 | Leijonat | Savela Marianna | Perustaso Lapset 1-2 |
22 | Stars | Nenonen Teija | J1 Lapset 2-Nuoret 1 |
23 | Hit that Jive Jack | Goodman Mark | Aikuiset |
24 | Guardians | Hettithantari Sathis | Sunlight |
Ohjelma la 18.12.2021 klo 19
Tanssin nimi | Opettaja | Taso ja ikäryhmä | |
1 | Usvan tyttäret | Mäyrä Anne | Sunlight |
2 | Makeat Mustekalat | Mäyrä Anne | Lasten Show 5-6v. |
3 | Zodiak | Reed Robert | Lapset 2 |
4 | Nuorten lumiukkojen mietteitä | Paakkanen Saana/Käki Eevi | Lastentanssi 5-6v. |
5 | Space | Hettithantari Sathis | Lia's solo |
6 | Blue Banister | Hentunen Ida | Perustaso Nuoret 1-Aikuiset |
7 | Can your friends do this? | Paakkanen Saana/Käki Eevi | J1 Lapset 2 |
8 | Variaatio baletista Paquita | Jokimies Anni | J3 |
9 | Be Careful | Antonio Reine | Perustaso Lapset 2-Nuoret 1 |
10 | MIND | Hentunen Ida | J1-J2 Nuoret 1- Nuoret 2 |
11 | Orphans | Antonio Reine | Kisaryhmä |
12 | Alice in Wonderland | Antonio Reine | Perustaso Lapset 2 |
Väliaika | |||
13 | Guardians | Hettithantari Sathis | Kerttu, Ada, Elsi |
14 | White dress | Ada Kilpeläinen | |
15 | Direction | Hettithantari Sathis | Perustaso Lapset 1-2 |
16 | Variaatio baletista Prinsessa Ruusunen | Jokimies Anni | J3-J4 |
17 | Up, up, up | Mäyrä Anne | Daylight |
18 | The Blackbird | Yliperttula Oona | J1 Nuoret 1-Aikuiset |
19 | Earth | Mäyrä Anne | Twilight |
20 | Maneater | Nenonen Teija | Open & Perustaso Nuoret 1-Aikuiset |
21 | US | Hentunen Ida | |
22 | Play Piano Play | Nelson Miriam | Nuoret 1-Aikuiset |
23 | Partition | Nenonen Teija | Perustaso & J1 Nuoret 1-Aikuiset |
Ohjelma su 19.12.2021 klo 13
Tanssin nimi | Opettaja | Taso ja ikäryhmä / Tuntinumero | |
1 | Moi Smurffiina | Lepoaho Sanna | Lasten Street 3-4v. / 1404 |
2 | Pöytä on katettu! | Schorin-Keltto Taina | Lapset 1-2 / 9012 |
3 | Snowstorm | Antonio Reine | Alkeet 1 Lapset 1-2 / 8014 |
4 | US | Hentunen Ida | Alkeet 1 Nuoret 1-Aikuiset / 905 |
5 | Joulumafia | Schorin-Keltto Taina | Lapset 1-Lapset 2 / 9007 |
6 | Orphans | Antonio Reine | Kisaryhmä |
7 | Yllätysvieraita | Paakkanen Saana/Käki Eevi | Alkeet 1 Lapset 1-2 / 8011 |
8 | Tanssi neljälle / Pas de Quatre | Kraft Eerika | J4 / PTO 124 |
9 | Overthought | Hentunen Ida | Twilight |
10 | Sunshine | Mäyrä Anne | Alkeet 1 Lapset 1 / 8005 |
11 | Who's There? | Nenonen Teija | Perustaso Lapset 2-Nuoret 1 / 8040 |
12 | Drag me into the night | Mäkelä Ida | Daylight |
13 | Re-mix | Mäyrä Anne | Perustaso Lapset 1-2 / 8027 |
14 | Sweet Pea | Anjala Satu | Alkeet 1 Lapset 1-2 / 9001 |
15 | Juhlan tunnelmaa | Savela Marianna | Alkeet 2 Lapset 1-2 / 1024 |
16 | Barrio | Nenonen Teija | J1 Nuoret 1-Aikuiset / 8053&8055 |
Ohjelma su 19.12.2021 klo 15
Tanssin nimi | Opettaja | Taso ja ikäryhmä | |
1 | Words | Mäyrä Anne | Twilight |
2 | Fire | Karrenberg Felicia | Alkeet 1 Lapset 1-2 |
3 | A Dream Is A Wish Your Heart Makes | Antonio Reine | Lastentanssi 5-6v. |
4 | Polichinelles | Jokimies Anni | Alkeet 2 Lapset 1-2 |
5 | Let it Snow! | Anjala Satu | Alkeet 1 Lapset 1-2 |
6 | Dance with me | Hentunen Ida | Alkeet 1 Lapset 1-2 |
7 | Growing | Hettithantari Sathis | Perustaso Lapset 2 |
8 | Bye Bye Blues | Schorin-Keltto Taina | Lapset 1-Lapset 2 |
9 | Joulutähdet | Mäkelä Ida | Satubaletti 5-6v. |
10 | Endless Inside | Nenonen Teija | Kisaryhmä |
11 | Jiggaillaan | Schorin-Keltto Taina | Aikuiset |
12 | Soittorasia | Kraft Eerika | J1 Nuoret 1-Aikuiset |
13 | Tee työtäs laulellen | Mäyrä Anne | Starlight |
Väliaika | |||
14 | 42nd street | Schorin-Keltto Taina | Lapset 1-Lapset2 |
15 | Joulutehtaalla | Jokimies Anni | J1 |
16 | Leijonan metsästys | Lepoaho Sanna | Lasten Street 5-6v. |
17 | We together! | Mäkelä Ida | Alkeet 2 Lapset 1 |
18 | Pizzicato | Kraft Eerika | J2-J3 |
19 | Revontulet | Patronen Tanja | Lastentanssi 5-6v. |
20 | Who's There? | Nenonen Teija | Alkeet 1 Lapset 2 |
21 | Dazzling | Snellman Ella | J1 Nuoret 1-Aikuiset |
22 | Zodiak | Reed Robert | Nuoret 1 |
23 | Slip Jig | Yliperttula Oona | J1 Nuoret 1-Aikuiset |
24 | Lupaan | Mäyrä Anne | J2-J3 Lapset 2-Nuoret 1 |
25 | Goldwing | Nenonen Teija | Starlight |
26 | Orphans | Antonio Reine | Kisaryhmä |
Ohjelma su 19.12.2021 klo 18
Tanssin nimi | Opettaja | Taso ja ikäryhmä | |
1 | Guardians | Hettithantari Sathis | Sunlight |
2 | Just dance | Hentunen Ida | Lastentanssi 5-6v. |
3 | Tähdet | Kraft Eerika | Alkeet 1 Lapset 1-2 |
4 | Olen vain minä | Kela Oskari | J2 Nuoret 1-Aikuiset |
5 | Barrio | Nenonen Teija | J1 Nuoret 1-Aikuiset |
6 | Karkkiprinsessat | Patronen Tanja | Esibaletti 6-7v. |
7 | Orphans | Antonio Reine | Kisaryhmä |
8 | MIND | Hentunen Ida | J2 Nuoret 1-Aikuiset |
9 | Tonttujen tanssi | Hentunen Ida | Perustaso Lapset 2-Nuoret 1 |
10 | Joulutehtaalla | Jokimies Anni | Perustaso Lapset 1-2 |
11 | Earth | Mäyrä Anne | Twilight |
12 | Ystävät | Mäkelä Ida | Alkeet 1 Lapset 1 |
13 | Play Piano Play | Miriam Nelson | Jatko 2 |
14 | Increase | Hettithantari Sathis | Alkeet 1 Lapset 1-2 ja Pt+Open Nuoret 1-Aikuiset |
Väliaika | |||
15 | Petite Suite | Jokimies Anni | Jatko 1 Lapset 2-Nuoret 1 |
16 | Zodiak | Reed Robert | Lapset 2 |
17 | Oikeiden luona | Nenonen Teija | Alkeet 2 Nuoret 1-Aikuiset |
18 | Kimallus | Mäkelä Ida | Lastentanssi 5-6v. |
19 | Fiction | Shirazi Shervin | J1 & Open Nuoret 1-Aikuiset |
20 | No one knows me | Snellman Ella | Perustaso & J1 Nuoret 1-Aikuiset |
21 | Endless Inside | Nenonen Teija | Kisaryhmä |
22 | Womanizer | Nenonen Teija | Alkeet 2 & Perustaso Lapset 2-Nuoret 2 |
23 | Kiss | Snellman Ella | Alkeet 1 Lapset 2-Nuoret 1 |
24 | Jiggaillaan | Schorin-Keltto Taina | Aikuiset |
25 | Partition | Nenonen Teija | Perustaso & J1 Nuoret 1-Aikuiset |