Joulunäytökset tanssitaan 18.-19.12.2021. Kenraaliharjoitukset ja näytösten ohjelmat päivitetty 13.12.2021.

Vuoden 2021 joulunäytökset tanssitaan Tikkurilan Lukion tiloissa Valkoisenlähteentie 53, 01370 Vantaa yhteistyössä Tanssikeskus Footlightin kanssa.

Visningar dansas:

  • Lördagen den 18 december 2021 kl. 13.00, 16.00 och 19.00
  • Söndagen den 19 december 2021 kl 13.00, 15.00 och 18.00

Biljetter till visningarna kommer till salu måndagen den 15 november 2021.

Lokalen kan ta emot 300 åskådare/visning. Visningarna streamas också, vilket gör att du kan se dem även på distans från våra visningar.

Biljettpriserna är:

  • Publikbiljett: 12 €
  • Streamingbiljett: 20 €

Liput voit ostaa verkkokaupastamme LINKKI VERKKOKAUPPAAN, joka avautuu 15.11.2021 Klo 10. Ostetut liput voi noutaa ennakkoon Footlightin Mannerheimintien toimistolta Helsingistä. Mikäli niitä ei halua noutaa ennakkoon, ne saa esityspaikalta. Lipunmyynti avautuu molempina päivinä esityspaikalla klo 11. Lipuilla ei ole vaihto- tai palautusoikeutta.

Karta över lokalen:
(Det bekvämaste sättet att ta sig till Tikkurila eller Hiekkaharju är med lokaltåg, och till fots därefter. Det finns även parkeringsplatser för bilar på gården):

Kenraaliharjoitukset ke 15.12. - su 19.12.2021 (päivitetty 13.12.2021)

KenraaliharjoituksetNäytöksissäTanssin nimiOpettaja/Koreografi
Ke 18.25-18.40su 15Let it Snow!Anjala Satu
Ke 18.25-18.40su 13Sweet Pea Anjala Satu
To 19.45-20.30la 13Alice in WonderlandAntonio Reine
To 19.45-20.30la 13, la 19OrphansAntonio Reine
Ei kenraaliala 16In SummerAntonio Reine
To 19.45-20.30la 16KissatanssiAntonio Reine
To 19.45-20.30la 16, su 15OrphansAntonio Reine
To 19.45-20.30la 19Alice in WonderlandAntonio Reine
To 19.45-20.30la 19Be CarefulAntonio Reine
To 19.45-20.30su 13SnowstormAntonio Reine
To 19.45-20.30su 13, su 18OrphansAntonio Reine
Su 14.30-14.40su 15A Dream Is A Wish Your Heart MakesAntonio Reine
To 17.00-17.50la 13Dance with meHentunen Ida
To 17.00-17.50la 13Lumihiutaleiden tanssiHentunen Ida
To 17.00-17.50la 13RIVERHentunen Ida
To 17.00-17.50la 16Just danceHentunen Ida
To 17.00-17.50la 16MINDHentunen Ida
To 17.00-17.50la 16USHentunen Ida
To 18.40-19.45la 16, su 13OverthoughtHentunen Ida
To 18.40-19.45la 19Blue BanisterHentunen Ida
To 18.40-19.45la 19MINDHentunen Ida
To 17.00-17.50la 19USHentunen Ida
Su 11.45-12.00su 13USHentunen Ida
Su 11.45-12.00su 15Dance with meHentunen Ida
To 18.40-19.45su 18Just danceHentunen Ida
To 18.40-19.45su 18MINDHentunen Ida
To 18.40-19.45su 18Tonttujen tanssiHentunen Ida
La 09.00-10.05la 13, la 19GuardiansHettithantari Sathis
La 09.00-10.05la 13, la 19SpaceHettithantari Sathis
La 09.00-10.05la 16, su 18GuardiansHettithantari Sathis
La 09.00-10.05la 16, su 18IncreaseHettithantari Sathis
La 09.00-10.05la 19DirectionHettithantari Sathis
La 09.00-10.05su 15GrowingHettithantari Sathis
La 10.05-10.30la 13MarsipaaniJokimies Anni
La 10.05-10.30la 16, su 18Petite SuiteJokimies Anni
La 18.00-18.15la 19Variaatio baletista PaquitaJokimies Anni
La 18.00-18.15la 19Variaatio baletista Prinsessa RuusunenJokimies Anni
Su 09.40-10.10su 15JoulutehtaallaJokimies Anni
Su 09.40-10.10su 15PolichinellesJokimies Anni
Su 09.40-10.10su 18JoulutehtaallaJokimies Anni
La 11.40-11.50la 13Better when I'm dancingKarrenberg Felicia
Su 14.20-14.30su 15FireKarrenberg Felicia
Ei kenraaliasu 18Olen vain minä Kela Oskari
Su 10.10-10.40su 13Tanssi neljälle / Pas de QuatreKraft Eerika
Su 10.10-10.40su 15PizzicatoKraft Eerika
Su 10.10-10.40su 15SoittorasiaKraft Eerika
Su 17.10-17.20su 18TähdetKraft Eerika
La 10.30-10.40la 13Girls ain't nothing but troubleLepoaho Sanna
Ei kenraaliasu 13Moi SmurffiinaLepoaho Sanna
Ei kenraaliasu 15Leijonan metsästysLepoaho Sanna
La 10.40-10.50la 16'bout to lose itMäkelä Annika
La 10.50-11.40la 13XMäkelä Ida
La 10.50-11.40la 13, su 13Drag me into the nightMäkelä Ida
La 10.50-11.40la 16JouluvalssiMäkelä Ida
La 10.50-11.40la 16We twoMäkelä Ida
La 10.50-11.40su 15JoulutähdetMäkelä Ida
La 10.50-11.40su 15We together!Mäkelä Ida
La 10.50-11.40su 18KimallusMäkelä Ida
La 10.50-11.40su 18YstävätMäkelä Ida
Pe 17.00-18.50la 19White DressKilpeläinen Ada/ Mäyrä Anne
Pe 17.10-18.50la 13KaamosMäyrä Anne
Pe 17.10-18.50la 13KoiraräppiMäyrä Anne
Pe 17.10-18.50la 13Re-mixMäyrä Anne
Pe 17.10-18.50la 13, la 19Up, up, upMäyrä Anne
Pe 17.10-18.50la 13, la 19Usvan tyttäretMäyrä Anne
Pe 17.10-18.50la 13, su 15Tee työtäs laulellenMäyrä Anne
Pe 17.10-18.50la 13, su 15WordsMäyrä Anne
Pe 17.10-18.50la 19Makeat MustekalatMäyrä Anne
Pe 17.10-18.50la 19, su 18EarthMäyrä Anne
Pe 17.10-18.50su 13Re-mixMäyrä Anne
Pe 17.10-18.50su 13SunshineMäyrä Anne
Pe 17.10-18.50su 15LupaanMäyrä Anne
To 17.50-18.40la 13, la 19ManeaterNenonen Teija
To 17.50-18.40la 13, su 15Endless InsideNenonen Teija
To 17.50-18.40la 16Fly AwayNenonen Teija
To 17.50-18.40la 16StarsNenonen Teija
To 17.50-18.40la 16TKNNenonen Teija
To 17.50-18.40la 16, su 15GoldwingNenonen Teija
To 17.50-18.40la 16, su 18Endless InsideNenonen Teija
To 17.50-18.40la 19, su 18 PartitionNenonen Teija
Su 10.40-11.20su 13Who's There?Nenonen Teija
Su 10.40-11.20su 13, su 18 BarrioNenonen Teija
Su 10.40-11.20su 15Who's There?Nenonen Teija
Su 10.40-11.20su 18Oikeiden luonaNenonen Teija
Su 10.40-11.20su 18WomanizerNenonen Teija
Ei kenraaliala 16LumileiPaakkanen Saana/Käki Eevi
La 11.50-12.05la 19Can your friends do this?Paakkanen Saana/Käki Eevi
Ei kenraaliala 19Nuorten lumiukkojen mietteitäPaakkanen Saana/Käki Eevi
La 11.50-12.05su 13YllätysvieraitaPaakkanen Saana/Käki Eevi
Ei kenraaliala 16Tanssivat kissatPatronen Tanja
Ei kenraaliasu 15RevontuletPatronen Tanja
Su 17.00-17.10su 18KarkkiprinsessatPatronen Tanja
Ke 18.00-18.25la 16LeijonatSavela Marianna
Ke 18.00-18.25la 16MaalaistytötSavela Marianna
Ke 18.00-18.25su 13Juhlan tunnelmaaSavela Marianna
Pe 19.20-19.30la 13Wink and a smileSchorin-Keltto Taina
Pe 19.00-19.10la 13, su 1542nd streetSchorin-Keltto Taina
Pe 19.30-19.40la 16Rytmissä, rytmissäSchorin-Keltto Taina
Pe 19.40-19.50su 13JoulumafiaSchorin-Keltto Taina
Pe 19.10-19.20su 13Pöytä on katettu!Schorin-Keltto Taina
Pe 19.50-20.00su 15Bye Bye BluesSchorin-Keltto Taina
Pe 20.00-20.10su 15, su 18JiggaillaanSchorin-Keltto Taina
Pe 20.20-20.30la 16Hit that Jive JackSchorin-Keltto Taina/Goodman Mark
Pe 20.10-20.20la 19, su 18Play Piano PlaySchorin-Keltto Taina/Nelsson Miriam
Pe 18.50-18.55la 19, su 18ZodiakSchorin-Keltto Taina/Reed Robert
Pe 18.55-19.00su 15ZodiakSchorin-Keltto Taina/Reed Robert
Su 17.20-17.30su 18FictionShirazi Shervin
Ke 20.10-20.45su 15DazzlingSnellman Ella
Ke 20.10-20.45su 18KissSnellman Ella
Ke 20.10-20.45su 18No one knows meSnellman Ella
Pe 20.30-20.40la 19The BlackbirdYliperttula Oona
Pe 20.40-20.50su 15Slip JigYliperttula Oona

Ohjelma la 18.12.2021 klo 13

 Tanssin nimiOpettajaTaso ja ikäryhmä
1Usvan tyttäretMäyrä AnneSunlight
2Lumihiutaleiden tanssiHentunen IdaLastentanssi 3-4v.
3Wink and a smileSchorin-Keltto TainaLapset 2
4Better when I'm dancingKarrenberg FeliciaLasten Show 5-6v.
5Girls ain't nothing but troubleLepoaho SannaPerustaso, Lapset 1-2
6OrphansAntonio ReineKisaryhmä
7WordsMäyrä AnneTwilight
8KoiraräppiMäyrä AnneLasten Show 3-4v.
9Dance with meHentunen IdaAlkeet 2 Lapset 1-2
10Up, up, upMäyrä AnneDaylight
11SpaceHettithantari SathisLia's solo
12MarsipaaniJokimies AnniPerustaso Lapset 1-2
 Väliaika  
13Endless InsideNenonen TeijaKisaryhmä
14RIVERHentunen IdaPerustaso Lapset 2-Nuoret 1
1542nd streetSchorin-Keltto TainaLapset 1-Lapset2
16Alice in WonderlandAntonio ReinePerustaso Lapset 1-2
17GuardiansHettithantari SathisKerttu, Ada, Elsi
18Re-mixMäyrä AnneAlkeet 2 Lapset 1-2
19Drag me into the nightMäkelä IdaDaylight
20XMäkelä IdaAlkeet 2 Lapset 2-Nuoret 1
21Tee työtäs laulellenMäyrä AnneStarlight
22KaamosMäyrä AnneJ1 Lapset 2
23ManeaterNenonen TeijaOpen & Perustaso Nuoret 1-Aikuiset

Ohjelma la 18.12.2021 klo 16

 Tanssin nimiOpettajaTaso ja ikäryhmä
1OrphansAntonio ReineKisaryhmä
2MaalaistytötSavela MariannaAlkeet 2 Lapset 1-2
3Just danceHentunen IdaLastentanssi 5-6v.
4We twoMäkelä IdaPerustaso Lapset 1-2
5TKNNenonen TeijaJ1 Lapset 2-Nuoret 1
6In SummerAntonio ReineLastentanssi 3-4v.
7Rytmissä, rytmissäSchorin-Keltto TainaLapset 1-Lapset 2
8LumileiPaakkanen Saana/Käki EeviLastentanssi 3-4v.
9MINDHentunen IdaPerustaso Nuoret 1-2
10KissatanssiAntonio ReineAlkeet 1 Lapset 1-2
11GoldwingNenonen TeijaStarlight
12USHentunen IdaAlkeet 1 Nuoret 1-Aikuiset
13OverthoughtHentunen IdaTwilight
  Väliaika 
14Petite SuiteJokimies AnniJatko 1 Lapset 2-Nuoret 1
15'bout to lose itMäkelä AnnikaPerustaso Nuoret 1-Aikuiset
16Tanssivat kissatPatronen TanjaLastentanssi 3-4v.
17JouluvalssiMäkelä IdaPerustaso Nuoret 1-Aikuiset
18IncreaseHettithantari SathisAlkeet 1 Lapset 1-2 ja Pt+Open Nuoret 1-Aikuiset 
19Endless InsideNenonen TeijaKisaryhmä
20Fly AwayNenonen TeijaAlkeet 1 Lapset 1
21LeijonatSavela MariannaPerustaso Lapset 1-2
22StarsNenonen TeijaJ1 Lapset 2-Nuoret 1
23Hit that Jive JackGoodman MarkAikuiset
24GuardiansHettithantari SathisSunlight

Ohjelma la 18.12.2021 klo 19

 Tanssin nimiOpettajaTaso ja ikäryhmä
1Usvan tyttäretMäyrä AnneSunlight
2Makeat MustekalatMäyrä AnneLasten Show 5-6v.
3ZodiakReed RobertLapset 2
4Nuorten lumiukkojen mietteitäPaakkanen Saana/Käki EeviLastentanssi 5-6v.
5SpaceHettithantari SathisLia's solo
6Blue BanisterHentunen IdaPerustaso Nuoret 1-Aikuiset
7Can your friends do this?Paakkanen Saana/Käki EeviJ1 Lapset 2
8Variaatio baletista PaquitaJokimies AnniJ3
9Be CarefulAntonio ReinePerustaso Lapset 2-Nuoret 1
10MINDHentunen IdaJ1-J2 Nuoret 1- Nuoret 2
11OrphansAntonio ReineKisaryhmä
12Alice in WonderlandAntonio ReinePerustaso Lapset 2
  Väliaika 
13GuardiansHettithantari SathisKerttu, Ada, Elsi
14White dressAda Kilpeläinen 
15DirectionHettithantari SathisPerustaso Lapset 1-2
16Variaatio baletista Prinsessa RuusunenJokimies AnniJ3-J4
17Up, up, upMäyrä AnneDaylight
18The BlackbirdYliperttula OonaJ1 Nuoret 1-Aikuiset
19EarthMäyrä AnneTwilight
20ManeaterNenonen TeijaOpen & Perustaso Nuoret 1-Aikuiset
21US Hentunen Ida 
22Play Piano PlayNelson MiriamNuoret 1-Aikuiset
23PartitionNenonen TeijaPerustaso & J1 Nuoret 1-Aikuiset

Ohjelma su 19.12.2021 klo 13

 Tanssin nimiOpettajaTaso ja ikäryhmä / Tuntinumero
1Moi SmurffiinaLepoaho SannaLasten Street 3-4v. / 1404
2Pöytä on katettu!Schorin-Keltto Taina Lapset 1-2 / 9012
3SnowstormAntonio ReineAlkeet 1 Lapset 1-2 / 8014
4USHentunen IdaAlkeet 1 Nuoret 1-Aikuiset / 905
5JoulumafiaSchorin-Keltto TainaLapset 1-Lapset 2 / 9007
6OrphansAntonio ReineKisaryhmä
7YllätysvieraitaPaakkanen Saana/Käki EeviAlkeet 1 Lapset 1-2 / 8011
8Tanssi neljälle / Pas de QuatreKraft EerikaJ4 / PTO 124
9OverthoughtHentunen IdaTwilight
10SunshineMäyrä AnneAlkeet 1 Lapset 1 / 8005
11Who's There?Nenonen TeijaPerustaso Lapset 2-Nuoret 1 / 8040
12Drag me into the nightMäkelä IdaDaylight
13Re-mixMäyrä AnnePerustaso Lapset 1-2 / 8027
14Sweet PeaAnjala Satu Alkeet 1 Lapset 1-2 / 9001
15Juhlan tunnelmaaSavela MariannaAlkeet 2 Lapset 1-2 / 1024
16BarrioNenonen TeijaJ1 Nuoret 1-Aikuiset / 8053&8055

Ohjelma su 19.12.2021 klo 15

 Tanssin nimiOpettajaTaso ja ikäryhmä
1WordsMäyrä AnneTwilight
2FireKarrenberg FeliciaAlkeet 1 Lapset 1-2
3A Dream Is A Wish Your Heart MakesAntonio ReineLastentanssi 5-6v.
4PolichinellesJokimies AnniAlkeet 2 Lapset 1-2
5Let it Snow!Anjala SatuAlkeet 1 Lapset 1-2
6Dance with meHentunen IdaAlkeet 1 Lapset 1-2
7GrowingHettithantari SathisPerustaso Lapset 2
8Bye Bye BluesSchorin-Keltto TainaLapset 1-Lapset 2
9JoulutähdetMäkelä IdaSatubaletti 5-6v.
10Endless InsideNenonen TeijaKisaryhmä
11JiggaillaanSchorin-Keltto TainaAikuiset
12SoittorasiaKraft EerikaJ1 Nuoret 1-Aikuiset
13Tee työtäs laulellenMäyrä AnneStarlight
 Väliaika  
1442nd streetSchorin-Keltto TainaLapset 1-Lapset2
15JoulutehtaallaJokimies AnniJ1
16Leijonan metsästysLepoaho SannaLasten Street 5-6v.
17We together!Mäkelä IdaAlkeet 2 Lapset 1
18PizzicatoKraft EerikaJ2-J3
19RevontuletPatronen TanjaLastentanssi 5-6v.
20Who's There?Nenonen TeijaAlkeet 1 Lapset 2
21DazzlingSnellman EllaJ1 Nuoret 1-Aikuiset
22ZodiakReed RobertNuoret 1
23Slip JigYliperttula OonaJ1 Nuoret 1-Aikuiset
24LupaanMäyrä AnneJ2-J3 Lapset 2-Nuoret 1
25GoldwingNenonen TeijaStarlight
26OrphansAntonio ReineKisaryhmä

Ohjelma su 19.12.2021 klo 18

 Tanssin nimiOpettajaTaso ja ikäryhmä
1GuardiansHettithantari SathisSunlight
2Just danceHentunen IdaLastentanssi 5-6v.
3TähdetKraft EerikaAlkeet 1 Lapset 1-2
4Olen vain minä Kela OskariJ2 Nuoret 1-Aikuiset
5BarrioNenonen TeijaJ1 Nuoret 1-Aikuiset
6KarkkiprinsessatPatronen TanjaEsibaletti 6-7v.
7OrphansAntonio ReineKisaryhmä
8MINDHentunen IdaJ2 Nuoret 1-Aikuiset
9Tonttujen tanssiHentunen IdaPerustaso Lapset 2-Nuoret 1
10JoulutehtaallaJokimies AnniPerustaso Lapset 1-2
11EarthMäyrä AnneTwilight
12YstävätMäkelä IdaAlkeet 1 Lapset 1
13Play Piano PlayMiriam NelsonJatko 2
14IncreaseHettithantari SathisAlkeet 1 Lapset 1-2 ja Pt+Open Nuoret 1-Aikuiset 
 Väliaika  
15Petite SuiteJokimies AnniJatko 1 Lapset 2-Nuoret 1
16ZodiakReed RobertLapset 2
17Oikeiden luonaNenonen TeijaAlkeet 2 Nuoret 1-Aikuiset
18KimallusMäkelä IdaLastentanssi 5-6v. 
19FictionShirazi ShervinJ1 & Open Nuoret 1-Aikuiset
20No one knows meSnellman EllaPerustaso & J1 Nuoret 1-Aikuiset
21Endless InsideNenonen TeijaKisaryhmä
22WomanizerNenonen TeijaAlkeet 2 & Perustaso Lapset 2-Nuoret 2
23KissSnellman EllaAlkeet 1 Lapset 2-Nuoret 1
24JiggaillaanSchorin-Keltto TainaAikuiset
25PartitionNenonen TeijaPerustaso & J1 Nuoret 1-Aikuiset
Borgå Dansinstitut

Sal 1: Brunnsgatan 37 | Sal 2: Mannerheimgatan 20
06100 BORGÅ
Tel. 050 554 4282
info@porvoontanssiopisto.fi
sv_SESvenska